Pryžové dlažby a podlahy » Tisk Obecné informace

Sortiment bezpečných, zdravotně nezávadných a environmentálně šetrných pryžových výrobků, sloužících ke zmírnění rizika zranění především u dětí, hospodářských zvířat a ve sportovních areálech nebo výrobků pro průmyslové a dopravní účely sloužících ke snížení nežádoucí hlučnosti a vibrací.

Výrobky z recyklované pryže jsou jedním z hlavních materiálů, které se doporučuje použít při výstavbě či rekonstrukci dětského hřiště nebo sportovně oddechového areálu.

Výrobky z recyklované pryže jsou vyráběny z pryžového granulátu pojeného barevnými nebo bezbarvými pojivy na bázi polyuretanu.
Použití může být opravdu rozmanité od pochozích chodníčků kolem rodinného domu, tak na terasu nebo balkón, kolem bazénu. Samozřejmě použití i těchto pryžových podlah je omezené. Příjezdové cesty, stání pro automobily nebo pro jakékoliv vnitřní použití není pryžová podlaha zrovna vhodná.
Ale vraťme se zpět k původnímu a hlavnímu využití pryžových podlah a dlažeb a to jsou dětská sportovní hřiště nebo zábavné dětské parky. Požadavek Evropské Unie je jasný, aby dětská nebo sportovní hřiště splňovala přísná bezpečnostní opatření byl doporučen materiál nejen písek, ale i pryžová dlažba, která musí být certifikovaná dle standardů Evropské Unie na povrch hřiště tlumící náraz ČSN EN 1176 a ČSN EN 1177.
Pryžová dlažba z pojené recyklované pryže je certifikována jako dopadová zóna na dětská hřiště a sportoviště.